Zapisz się do listy mailingowej i otrzymaj ebook „Kto zarządza Kościołem?” autorstwa Sama Emadi z serii Kwestie kościelne 9Marks.

W swojej nieskończonej mądrości Jezus nakazał Kościołowi, by ten odzwierciedlał Jego łaskawe i miłosierne panowanie. Pytanie: „Kto zarządza Kościołem?” jest dla Niego bardzo ważne, ponieważ On stworzył Kościół, kocha go i chce, żeby żył w jedności i pokoju. Na szczęście nasz Zbawiciel dał Kościołowi jasne wskazówki co do tego, kto ma w nim władzę i czego konkretnie dotyczy ta władza.  

Bóg powołał swój Kościół, by był on świętą wspólnotą wierzących. Określił w nim role przywódcze oraz role dla całego Kościoła. Jego koncepcja przywództwa kościelnego jest idealna. Jednak, gdy pojawiają się problemy, mogą być nieporozumienia odnośnie do tego kto za co odpowiada. W tej książce Sam Emadi wyjaśnia jak zbór i starsi współpracują w dziele właściwej troski o ciało Kościoła. Opisuje jak zbory powinny stosować biblijny autorytet, wskazując również jak powinniśmy korzystać z idealnej Bożej koncepcji zarządzania Kościołem, i razem wzrastać w miłości do Chrystusa.

Dr Sam Emadi jest starszym pastorem w baptystycznym Kościele Hunsinger w Louisville, Kentucky. Jest również redaktorem w 9Marks. 

Kup książkę w wersji papierowej klikając tutaj.

Pobierz e-booka w formacie PDF

Pobierz e-booka w formacie EPUB

Pobierz e-booka w formacie MOBI

Zobacz podobne książki na temat Kościoła klikając tutaj

W naszej księgarni internetowej znajdziesz również książki na tak ważne tematy jak: